طراحی دکوراسیون داخلی برای عید اوگادی

اوگادی در واقع نخستین روز از تقویم قمری هندوان است . این روز به طریق خیلی بزرگی در استان های آندرا پرادش ، تلنگانا و کارناتاکا جشن گرفته می شود ؛ همان طور که در همین زمان گودی پادوا در ماهاراشترا جشن گرفته می شود .

با در نظر داشتن اوگادی در گوشه ای از ذهن خود ، وقت آن رسیده است که از راه های مختلف استفاده کنید تا  فضای تازه ای به خانه ی خود ببخشید و دکوراسیون داخلی آن را تزئین کنید . در این بخش 10 ایده ی متفاوت برای منزل شما در باب این عید آورده ایم تا قبل از رسیدن این عید ، دکور خانه ی خود را به روز کنید . این عید در ششم فروردین ماه برگزار می شود .

1. گل ها ، برگ های انبه و درخت موز

یک راه سنتی و قدیمی برای دکور کردن منزل در زمان اوگاندی استفاده از گل ها و برگ های انبه است . به سمت فروشگاه محله ی خود بروید تا تازه ترین مواد مورد نیاز برای خود را تهیه کنید و دکور خانه ی خود را از همان در ورودی شروع کنید .

ورودی و اتاق پوجا ( محل عبادت ) خود را تزئین کنید . این کار را با استفاده از تعداد زیادی از گل های زرد و برگ های انبه انجام دهید . سعی کنید یک درخت کوچک موز نیز تهیه کنید و آن را جلوی در ورودی خود قرار دهید . از گل های یاس و برگ های انبه استفاده کنید تا مراسم پوجای خود را برگزار کنید .

2. طرح های رنجولی برای اوگادی

الگو های گل دار و رنگارنگ را جلوی در منزل خود بکشید . شما می توانید طرح های آماده که مثل برچسب هستند را تهیه کنید و این کار را برای خود راحت تر کنید . این برچسب ها شامل طرح های پیچیده تری نیز هستند . حتی اگر بیش از حد عجله دارید نیز می توانید واقعا برچسب رنگولی را تهیه کنید .

3. دکوراسیون داخلی اتاق پوجای خود را آماده کنید

چندین مراسم پوجا و آداب و رسوم مختلف در روز اوگادی برگزار می شود . بنابراین تمام باور های خود را از ذهنتان پاک کنید . اتاق پوجای خود را خالی کنید و آن را به طور کامل تمیز کنید . این اتاق را طوری تزئین کنید که خوشایند مهمانان شما باشد .

یک گلدان استیل یا برنز آماده کنید و یک نارگیل و برگ های انبه روی آن قرار دهید . این یک سنت نمادین است که در اوگادی برگزار می شود . این گلدان را داخل اتاق پوجا قرار دهید به طوری که جلوی تمامی بت های شما باشد .

از محصول فلزی ظریف یا سینی های چوبی استفاده کنید تا شیرینی هایی که می خواهید با آن ها پذیرایی کنید را در آن ها قرار دهید .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *