چرا خانم ها میکاپ می کنند ؟ ( قسمت دوم )

زیست شناسی در مورد چهره ی خانم های جذاب چه می گوید ؟

1. مقدار تضاد رنگ ها حول چشم ها و لب ها

هر چه تضاد رنگ بین چشم و لب خانم ها با پوست آن ها بیشتر باشد ، زنانگی بیشتری به آن ها می بخشد و بنابراین ، جذابیت آن ها را بالا تر می برد و در نظر هر کسی فوق العاده به نظر می رسند . رژ لب و و سایه ی چشم در آموزش آرایشگری لوازم آرایشی محسوب می شوند ؛ زیرا ویژگی هایی که مربوط به زنانگی هستند را تقویت می کنند .

نکته : تاثیر رنگ بیرونی چشم و رنگ لب که از نظر زیبایی تقویت شده اند روی مردان معمولی که از نظر جنسی مشکلی ندارند ، بیشتر است ؛ زیرا آن ها از نظر بیولوژیکی به سمت خانم هایی جذب می شوند که زنانگی بیشتری دارند و شاداب تر هستند .

2. تقارن در ظاهر حتی صورت

انجمن علوم روانشناسی توضیح می دهد که ما به طور مشخص صورت های متقارن را بیشتر دوست داریم ، حتی وقتی که نمی توانیم تقارن را تشخیص دهیم . شاید شما نتوانید این موضوع را درک کنید ولی اکثر صورت ها در آموزش میکاپ کمی نا متقارن هستند ؛ به طوری که ممکن است یک طرف از صورت بزرگ تر از طرف دیگر باشد ، چشم های تفاوت های اندکی در شکل یکدیگر داشته باشند یا مثلا یک گونه ممکن است برجسته تر از گونه ی دیگر باشد و خیلی چیز های دیگر که ا دیگر به آن ها اشاره نمی کنیم . هر چه یک صورت تعداد کم تری از این تفاوت ها را داشته باشد ، جذابیت بیشتری را برای یک صورت به دست می آورد . آموزش آرایشگری رنگ پوست را یکنواخت می کند و از دیده شدن لکه ها جلوگیری می کند . خط چشم و خط لب نیز می تواند باعث شود اجزای صورت متقارن تر ظاهر شود .

از نظر بیولوژیکی ، آموزش میکاپ یک ابزار تاثیر گذار بر جذابیت است . سوال این جا است که چگونه باید این عمل را انجام داد تا به نتیجه ی دلخواه رسید ؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *