یک وکیل کیست ؟

وکیل کسی است که مجوز دارد از حق کسی دفاع کند و وظیفه دارد هم زمان با دفاع از موکل خود ، تمامی قوانین را رعایت کند و هیچ کدام را زیر پا نگذارد . برخی از وظایف دیگر نیز وجود دارد که معمولا در حوزه ی وکالت جای می گیرند ؛ برای مثال : ارائه ی مشاوره ی حقوقی ، تحقیق و جمع آوری اطلاعات یا شواهد ، تهیه اسناد حقوقی مرتبط با طلاق ، وصیت نامه ، قرارداد ها ، معاملات ملکی ، پیگرد قانونی و دفاع در دادگاه .

معنی دقیق کلمه ی وکیل از نظر واژه شناسی در هر جای جهان متفاوت است . نماینده ، مشاور حقوقی و وکیل مدافع اسم های متفاوتی است که در سراسر جهان به وکلا داده می شود .

منشأ این حرفه به یونان باستان بر می گردد . در آن زمان سخنرانان به درخواست خود و به نمایندگی از دوستان یا شهروندان صحبت می کردند . با این که آن ها مثل یک مشاور قانونی رفتار می کردند ، با توجه به قانون آتنیان ، سخنرانان نمی توانستند پولی برای خدماتی که ارائه می دادند دریافت کنند یا حتی نمی توانستند خود را به عنوان یک فردی که شغل قانونی دارد معرفی کنند .

اولین وکلای روم باستان ، حدود 204 سال قبل از میلاد ، به خاطر خدماتی که ارائه می دادند پول دریافت می کردند . این کار زمانی اتفاق می افتاد که امپراطور کلودیوس این حرفه را قانونی دانست و ممنوعیت هزینه ها را از بین برد .دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *