مشکل De-Indexing گوگل هنوز به طور کامل حل نشده است

با توجه به مشکل پيش آمده، شرکت گوگل همچنان در حال کار بر روي اين مشکل است و به نتايج بهتري دست يافته است. در روز جمعه، شرکت گوگل اعلام کرد که مشکل De-inexing را به طور کامل حل کرده است، اما هم اکنون اين شرکت اعلام کرده است که اين مشکل هنوز به طور کامل رفع نشده است و همچنان در حال کار بر روي پردازش بسياري از URLهاي سئو يي است که از اين مشکل تاثير گرفته اند. شرکت گوگل پيش بيني مي کنه که اين مشکل هرچه سريع تر حل خواهد شد و هنگام رفع کامل اين مشکل، به روزرساني ديگري را منتشر و مهيا خواهد کرد.

چه اتفاقي رخ داد؟

در روز پنج شنبه، شرکت گوگل شروع به حذف کردن مقدار زيادي ازURL هاي ايندکس جستجوي خود کرد. بسياري از افراد پس از مشاهده مشکلاتي در بخش سئو ، گزارش مشکل پيش آمده را به شرکت گوگل ارائه دادند. سئو ها و صاحبان وب سايت، وب مستر ها و توسعه دهندگان متوجه شدند که بخش زيادي از وب سايت آن ها در بخش جست کنسول جستجوي گوگل نمايش داده نمي شد. صفحات آن ها به طور کلي حذف شده بود و دليل آن نيز نامشخص بود.

به دليل عدم نمايش صفحات سئو در بخش جستجوي گوگل، ترافيک سايت ها به شدت تحت تاثير قرار گرفت و عوامل مرتبط با آن نيز از اين مشکل تاثير گرفتند. دليل رخ دادن اين مشکل همچنان نامشخص است و به طور دقيق مشخص نيست که چه مقدار از ترافيک سايت‌ها تحت تاثير اين باگ از دست رفته است و هم چنين ميزان و درصد تاثير پذيري ايندکس گوگل از اين مشکل نيز نامشخص است.

آخرين وضعيت اين مشکل به چه صورت است؟

برخلاف اينکه شرکت گوگل در روز پنج شنبه اعلام کرده بود که اين مشکل به طور کامل حل شده است، اما اين چنين نيست.
پس از اين که بسياري از وب مستر ها در صفحات سئو ي خود بهبود خاصي را مشاهده نکردند، جان مولر از شرکت گوگل بار ديگر اعلام کرد که به روز رساني جديدي به زودي منتشر خواهد شد و به نظر مي‌رسد که هم چنان برخي صفحات با مشکل مواجه هستند و اعلام مي‌کنيم که اين صفحات به طور مجدد پردازش خواهند شد. سيستم هاي ما پيشرفت خوبي حاصل کرده اند، اما زمان بهبود کامل اين مشکل بيشتر از زمان پيش بيني ما به طول مي انجامد.

جان همچنين اعلام کرد که هم اکنون مي توانيد از ابزار بازرسي url سئو براي ثبت صفحات خود در کنسول جستجوي گوگل استفاده کنيد و از اين ابزار بهره ببريد. او همچنين اضافه کرد که حتي اگر اين مشکل به طور کامل حل شود، ممکن است همچنان صفحات خود را در ايندکس گوگل مشاهده نکنيد؛ زيرا شرکت گوگل هميشه صفحات کامل يک سايت را در بخش ايندکس خود نمايش نمي دهد.

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/seo/googles-de-indexing-issue-still-not-fully-resolved-but-google-is-working-on-it/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *