از 1 جولاي سايت هاي جديد ابتدا در موبايل ايندکس مي شوند

گوگل دارد سياست خود را مبني بر ايندکس شدن سايت هاي سئو براي اولين بار در موبايل تغيير مي دهد ، پس سعي کنيد سايت خود را متناسب با گوشي هاي موبايل طراحي کنيد .

گوگل اطلاع داده است که تمامي سايت هاي جديد که هنوز براي سئو ي گوگل ناشناخته بودند ، از 1 جولاي در ابتدا براي دستگاه هاي موبايل قايل رويت در ليست سئو خواهند بود .

سايت هاي قديمي سئو که ايندکس شده اند فعلا در اين سياست قرار نمي گيرند اما در آينده نزديک آن ها نيز پس از سايت هاي جديد وارد اين مرحله خواهند شد .

توضيحات گوگل

گوگل نوشت به طور پيش فرض اين مرحله سئو براي سايت هاي جديد که براي گوگل قابل تشخيص نيستند فعال مي شود . اين روند از 1 جولاي شروع خواهد شد .

اين خارق العاده است که سايت هاي جديد محتويات سئو ي يکساني در دستگاه هاي موبايل و دسکتاپ به کاربران نشان مي دهند .

فقط سايت هاي جديد

اگر بخواهيم شفاف تر صحبت کنيم ، فقط سايت هاي برندي که گوگل آن ها را شناسايي نکرده است به طور پيش فرض توسط گوگل به اين روند وارد مي شوند . بقيه سايت هايي که قبلا وارد اين مرحله سئوشده بودند به روند عادي خود ادامه خواهند داد اما سايت هاي قديمي تر که هنوز وارد اين مرحله از سئو نشده اند به روند عادي ايندکسينگ خود ادامه خواهند داد . يعني در ابتدا در دستکتاپ مرحله ايندکسينگسئو را ميگذرانند و بعد از آماده شدن وارد اين مرحله مي شوند .

گوگل بيان کرد :

براي سايت هاي قديمي ما مانيتورينگ سئو را ادامه خواهيم داد و صفحات را براي آمادگي ورود به اين مرحله سئو ارزيابي خواهيم کرد . در کنسول جست و جو نيز به آن ها اطلاعي نخواهيم داد تا زماني که به نظر آماده برسند .

بدون اطلاع رساني

بر خلاف ساير سايت هاي قديمي که پس از وارد شدن به اين مرحله سئو به آن ها اطلاع داده مي شود ، گوگل به سايت هاي جديد اطلاعي نمي دهد زيرا اين يک مرحله پيش فرض براي آن ها به شمار مي رود .

گوگل بيان کرد :

به دليل اين که مرحله پيش فرض سئو براي سايت هاي جديد ايندکس کردن در موبايل است ، پس نيازي نيست که به آن ها اطلاع دهيم .

ايندکس کردن اوليه در موبايل چيست ؟

اين مرحله به طور ساده کرال کردن و ايندکس کردن سايت هاي سئو توسط گوگل است .

به جاي بررسي ورژن دستکتاپ سايت ها ، گوگل ورژن موبايل آن ها را بررسي مي کند .

به بيان ساده تر گوگل در حال کرال و ايندکس کردن صفحات سايت شما بر اساس نمايش آن ها در موبايل است و نه نمايش آن ها در دستکتاپ !

اکنون بيش از 50 درصد چيزي که گوگل ايندکس مي کند بر اساس ايندکس در موبايل انجام شده است .

شايد اين اتفاق براي گرگ سفيد هم رخ دهد ! پس بايد منتظر باشيم .

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/seo/july-1-new-sites-will-be-indexed-using-googles-mobile-first-indexing/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *