رابط کاربري مترو (Metro User Interface) – قسمت پنجم

ثبت اختراع اين رابط کاربري براي شرکت مايکروسافت بسيار مهم و خوشايند است. در واقع، در آينده ي نزديک رابط کاربري محصولات اصلي اين شرکت بر اساس اين مفهوم و رابط کاربري خواهند بود. ويندوز فون، ايکس باکس و ويندوز 8 نمونه اي از اين موارد هستند. به علاوه، اين رابط کاربري در طراحي سايت سطحي متفاوت از حفاظت و امنيت را در برابر رقباي خود ايجاد کرده است.

براي مثال، شرکت گوگل هم‌چنان شاخص هاي متفاوتي از رابط کاربري مترو را از شرکت مايکروسافت تقليد مي کند.

مثال هايي از رابط کاربري مترو در طراحي سايت

چندين طراحي سايت را جمع آوري کرده ايم که در آن ها از سبک مترو استفاده شده است. در اغلب آن ها، ويژگي هاي اين رابط کاربري در قسمت عنوان ديده مي‌شود، اما بهتر است به جنبه هاي ديگر طراحي سايت ، مانند نوشته ها، تصاوير و آيکون و اينفوگرافي نيز نگاهي بيندازيم.

Windows UI Concept

Metro Dashboard

Windows 8 Day Mode

Windows 8 Night Mode

Zepppelin

Metro Dribbble

Metro web

Metro Style Form

Experiment with Metro UI

Portfolio

Metrofy

Metro – Personal Portfolio HTML5/CSS3 vCard

MetroStyle

Pressboard – Responsive Social Magazine Theme

Matrix – Responsive WordPress Theme

Windows Phone UK

WinRumors

The Verge

نتيجه گيري

بسياري از افراد معتقدند که شرکت مايکروسافت طراحي قابل توجه و جالبي را انجام داده است. مي توان در رابطه با بسياري از مزايا و معايب اين رابط کاربري طراحي سايت صحبت کرد، اما بايد با اين نکته موافقت کنيم که محيط اين رابط کاربري بسيار جالب است و از همه مهم‌تر، سيستم اجرايي مايکروسافت داراي شاخصه ها و ويژگي هاي مخصوص به خود است که اين ويژگي، آن را از ساير رقبا متمايز مي سازد. همچنين بايد اين نکته را در ذهن داشته باشيم که اين سيستم، بسيار جوان و تازه کار است و به صورت فعال در حال رشد است. بنابراين، بهتر است در رابطه با جزئيات کوچک بحث نکنيم و به دليل اين که قطعاً در آينده اي نزديک شاهد تغييرات و بهبودهاي زيادي در اين رابطه کاربري خواهيم بود.

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/metro-ui-part-five/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *