رابط کاربري مترو (Metro User Interface) – قسمت چهارم

منو هاي امروزي در طراحي سايت تقريباً همواره بر روي آيکون ها ساخته مي شوند، که اين آيکون ها تصاوير ثابتي هستند که نه تنها به شما اجازه مي دهند اپليکيشن خاص خود را پيدا کنيد؛ بلکه با استفاده از آن ها مي توانيد اپليکيشن ها را اجرا کنيد. البته، نوتيفيکيشن يا رخداد مي‌تواند قسمتي جدا نشدني از آيکون باشد، اما اين مسئله ضرري به کاربران و طراحي سايت شما نمي رساند. به طور کل، آيکون نوعي شناسه براي اپليکيشن است، اما با اين تفاوت که ثابت و پايدار است. بنابراين، توسعه دهندگان بايد قادر باشند تا جذاب ترين آيکون موجود را براي اپليکيشن خود طراحي کنند، که اين آيکون ها معمولا سه بعدي و به شکل يکي از اشکال هندسي ساخته مي‌شوند.

جزء بصري در طراحي سايت يکي از موارد بسيار مهم در آيکون ها است. رويکرد اينفوگرافيک ها اين است که شاخص Menu نه تنها بايد قادر باشد تا قسمت ابتدايي اپليکيشن را تضمين کند؛ بلکه بايد بتواند اطلاعات ضروري مربوط به اپليکيشن را مهيا کند: وضعيت فعلي، رخدادهاي جديد و ساير اطلاعات. بنابراين، براي کاربران، منوي اصلي تنها يک اجرا کننده نيست؛ بلکه منبعي وسيع براي اطلاعات است که از طريق آن مي‌توانند دادهاي جديد سيستم را در يک چشم به هم زدن مشاهده کنند و به سرعت به آن ها پاسخ دهند. در توضيحات مختصر ايدئولوژي رابط مترو در طراحي سايت ، از مشاوره و توصيه‌هاي گفته شده توسط مايکروسافت کمک گرفتيم و تمام شاخص هاي ثانويه را مورد بررسي قرار داديم و بر روي موارد ضروري تمرکز کرديم.

رابط کاربري مترو تهيه و اختراع شده است

در روز 18 آگوست 2011 ، اداره USPTO حق اختراع اپليکيشن که توسط مايکروسافت تهيه شده است را ثبت کرد. اين اختراع با عنوان: “حرکت بصري براي بازخورد رابط کاربري” شناخته شده است.

ثبت اختراع رابط کاربري مترو

يکي از جنبه هاي رابط کاربري مترو در طراحي سايت اين است که بازخوردي مجازي در پاسخ به داده هاي ساخته شده توسط کاربران فراهم مي‌کند. به عنوان مثال، از قسمت گوشه صفحه مي توان براي ايجاد جلوه هاي بصري براي کاربران استفاده کرد که اين امر نشان مي دهد که به پايان قسمت اسکرول نزديک شده ايم. مثال ديگر چنين بازخوردي اين است که برخي از عناصر رابط کاربري مي توانند به صورت جداگانه و با سرعت متفاوت در پاسخ به عمل کاربران انتقال داده شوند. مثالي ديگر، شبيه سازي حرکت عناصر در طراحي سايت و شاخصه هاي رابط کاربري است که براي ارائه نگاهي طبيعي تر به قسمت ورودي ها يا input هاي لمسي استفاده مي شود. ترکيب هاي مختلف استفاده شده در اين رابط کاربري، ويژگي هاي متفاوتي را خلق کرده است.

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/metro-ui-part-four/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *