اصول طراحي سايت تميز

مينيماليسم هميشه يکي از چيزهايي است که بيشتراوقات توجه من را به خود جلب ميکند چه در مورد طراحي داخلي، افراد، مد و يا طراحي وب باشد. هنگامي که شما به دنبال اطلاعات هستيد مثلا در اينترنت ، ممکن است به دليل جريان تبليغات يا چيزهاي مختلف ، طرح هاي رنگارنگ و پيچيده اي که در هنگام مرور يک وبسايت وجود دارد اذيت شويد در حالي که به دنبال مطالب مهم تري هستيد . اين چيزي است که بايد در هنگام طراحي يک چيز جديد براي پست کردن در اينترنت، در ذهن طراح سايت وجود داشته باشد .

همانطور که در هر دامنه حرفه اي ديگراينطور است، در طراحي سايت هم تمرين همه‌چيز را بهتر و عالي تر ميکند ، مگر اينکه شما يک نابغه باشيد .به همين دليل، اگر کسي در مورد ظاهر وب سايت آينده خود مطمئن نيست، پس براي انجام آن، يک تحقيق جامع ضروري است.

من نمي توانم ايده هاي طراحي را ارائه دهم زيرا احتمالا اين ايده ها متناسب با ايده هايي که در ذهن افراد طراح ديگراست نخواهد بود.اما من مي توانم با چند نکته به آنها کمک کنم تنها با چند نکته در موردطراحي سايت هاي تميز و مينيمال، جايي که محتوا چيزي است که غايب است، زيرا در پايان اين مهمترين خروجي وب سايت است. آيا ميدانستيد که طراحي مينيماليستي چندين دهه پيش در سوئيس به کار گرفته شده است که از طريق طراحي گرافيکي، موسيقي، ادبيات، نقاشي و در نهايت طراحي سايت به رسانه ها اعمال مي شود؟ و حالا به نکات توجه کنيد :

سعي کنيد از اصل اطاعت کنيد – کمتر بيشتر است

اين اصل در مينيماليسم ضروري است و بدون آن – اين نوع طراحي قابل قبول نخواهد بود. اجتناب از طراحي فراوان، با تعداد زيادي از عناصر که در واقع واقعا مورد نياز نيستند. اگر چه شما مي خواهيد طراحي به بهترين شکل و متفاوت ازديگران بنظر برسد به اين معنا نيست که شما بايد آن را با عناصر غير ضروري تزئين کنيد. اين همچنين براي محتواي شما در وب سايت شما اعمال مي شود. از اطلاعات بيش از حد ارائه شده به روش هاي مختلف اجتناب کنيد. هر مطلب را يکبار اما به روش صحيح بيان کنيد .

روي محتواي خود تمرکز کنيد

علاوه بر انتخاب عاقلانه محتوا در وب سايت ، شما همچنين بايد توجه داشته باشيد که چگونه اين محتوا ارائه شده است. انتخاب فونت مناسب که به صورتي خوب ظاهر مي شود اما در عين حال باعث بهم خوردن طراحي شما نمي شود بسيار مهم است. خوشبختانه اينترنت مجموعه اي جالب و سرگرم کننده از فونت هاي مختلف براي استفاده شما ارائه مي دهد. شما فقط بايد با صبر و حوصله وبسايت خود را بطور مناسب طراحي کنيد .

فضاي سفيد مقدس

اين احتمالا يک تعريف غريب براي يک اصل است اما واقعا مهم است. فضاي بيشتر فضاي سفيد کمتري دارد و اين چيزي است که واقعا در سايت ها کمتر طراحي شده است. نگران نباشيد ، آن را ترک کنيد، در عوض بر برخي از عناصر جالب تمرکز کنيد که مي توانند آن را در صورت لزوم پر کنند. فضاي سفيد باعث مي شود کاربر محتواي آن را آسانتر کند و مطمئن هستم که اين چيزي است که هر طراح به دنبال آن است.

از گرافيک با تاثير قوي استفاده کنيد

استفاده موثر از گرافيک در يک طراحي وب تميز گام ديگري براي برداشتن است. اگر شما بسيار هنرمند هستيد و مشتاق هستيد از گرافيک و تصاوير مختلف در طراحي سايت خود استفاده کنيد، آن را عاقلانه انجام دهيد. تمام ايده هاي خود را به يک يا دو گرافيک جمع آوري کنيد و سپس در هنگام طراحي وب سايت از آن استفاده کنيد.
ادامه دارد

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/principles-clean-web-design/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *