9 پيشنهاد براي بهبود UX ( قسمت سوم )

در زمان طراحي سايت ، مطمئن شويد که تضاد بين رنگ هاي استفاده شده و بکگراند قابل تشخيص باشد و چشم کسي را اذيت نکند ؛ زيرا بعضي ها ممکن است طراحي سايت را با پلتفرم هاي کوچک تر مشاهده کنند .

همچنين به علايق کاربراني که مي خواهند در طراحي سايت شما بچرخند و لايه بندي سايت شما را متوجه شوند نيز توجه کنيد .

نسل جوان تر اکثرا طراحي سايت شما را با موبايل بررسي مي کنند ، پس قرار دادن عناصر در فضاي مناسب طراحي سايت که قابل کليک باشند و استفاده از طراحي سايت ريسپانسيو باعث مي شود ديد آن ها در پلتفرم هاي کوچک تر راحت شود .

نسل سن بالا تر فضا هاي خالي و فضا هاي سفيد را زياد ترجيح نمي دهند پس اگر مخاطبان شما آن ها هستند ، قسمت هاي مهم طراحي سايت را روي صفحه قرار دهيد .

دسترسي سايت را قابل درک طراحي کنيد

کاربران در مورد اين که ناوبري طراحي سايت شما به کجا مي رود حس دارند و اگر از استاندارد خيلي فاصله بگيريد قطعا حس خوبي به آن ها دست نخواهد داد  .

شما بين 5 تا 10 ثانيه زمان داريد که در اولين نگاه کاربر را به طراحي سايت خود جذب کنيد .

يک لايه بندي قابل درک ساده که اکثر طراحي سايت هاي ديگر از ان استفاده مي کنند به کاربران اجازه مي دهد که در يک لحظه تشخيص دهند ويژگي کليدي سايت شما چيست و باعث دسترسي راحت آن ها به سايت مي شود .

مردم عادت کرده اند که قسمت هاي مشخصي را در يک طراحي سايت مشاهده کنند و آن ها به سرعت ويژگي هاي سايت شما را بررسي مي کنند ؛ مثل دکمه خانه ، لوگو که معمولا مثل دکمه خانه عمل مي کند و در سايت هاي انگليسي و فارسي به ترتيب در قسمت چپ و راست صفحه قرار مي گيرد .

ناوبار بخش اصلي معماري طراحي سايت شما را تشکيل مي دهد . به تجزيه و تحليل داخلي توجه کنيد و ببينيد کاربران پس از بازديد از لندينگ پيج شما وارد چه قسمت هايي از طراحي سايت شما مي شوند .

طراحان برجسته احتمالا مي توانند در زمينه ساختار ناوبار طراحي سايت و دسته بندي هاي آن به شما کمک کنند .

عناصري مثل محتوا و راهنما زير دسته يک دسته اصلي مي شوند .

مکان هايي که شما عناصر را در ناوبار طراحي سايت قرار مي دهيد حائز اهميت است .

براي مثال ، دسته بندي هاي اصلي بايد در گزينه هاي اول قرار گيرند و دسته بندي هايي که اهميت کم تري دارند پس از آن قرار گيرند .

به خاطر اين کاربران اکثر از دکمه خانه براي بازگشت به صحه اصلي طراحي سايت استفاده مي کنند ، اين مورد بايد اولين گزينه از ناوبار شما باشد .

دکمه تماس با ما به عنوان آخرين گزينه قرار دهيد زيرا اکثر طراحي سايت ها همين کار را انجام مي دهند .

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/tips-to-improve-user-experience-part-three/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *