9 پيشنهاد براي بهبود UX

يک طراح سايت مثل يک معمار است که پايه يک طراحي سايت را مي سازد و زيبايي آن را بر اساس علايق کاربران انجام دهد .

از لحظه اي که مفهوم طراحي سايت ايجاد شد طراحان بايد کاربر پسند بودن ، واکنش گرايي و کنار هم قرار گرفتن کوچک ترين عناصر را براي ايجاد طراحي سايت را در نظر بگيرند .

ده ها عنصر در کنار يکديگر قرار مي گيرند که حس طراحي سايت را به کاربران منتقل کنند و UX نيز با بزرگ و کوچک اين عناصر در ارتباط است .

88 درصد کاربران اعلام کرده اند که تجربه خوبي در استفاده از طراحي سايت ها با موبايل ندارند و 30 درصد آن ها پس از يک تجربه بد هرگز به آن طراحي سايت ها برنگشته اند .

به طور مشابه ، در يک مغازه آجر و ملات تجربه کاربري به ظاهر مغازه شما بستگي دارد و باعث مي شود که يک مشتري دوباره به مغازه شما سر بزند يا نه !

اگر بخواهيم شفاف تر صحبت کنيم ، UX تاثير به سزايي در موفقيت طراحي سايت شما دارد و بسيار مهم است که آن را به درستي انجام دهيد .

پيشنهاد هاي اين مقاله شامل قدم هاي اوليه براي طراحي سايت است و پس از آن شما را به مراحل پيشرفته اي از User Experience سوق خواهد داد .

1 . تحقيقات خود را انجام دهيد

قبل از اين که ايده اي براي UX دهيد ، در مورد برند خود مطالعه کنيد . هدف هاي ابتدايي يک شرکت و ارزش هاي اوليه آن چيست ؟

وقتي اين را متوجه شويد ، انواع مشتريان خود را نيز بهتر خواهيد شناخت .

طراحي سايت بر اساس کاربران بسيار سخت است اگر شما ندانيد که براي چه کسي داريد طراحي مي کنيد .

يکبار که مشتريان هدف خود را به خوبي بشناسيد ، اطلاعات دقيق تري را به دست مياوريد و مي توانيد اطلاعات کلي آن ها را در اختيار داشته باشيد .

به مناطق جغرافيايي که کاربران شما وارد سايتتان مي شود يا دستگاه هايي که از آن ها براي ورود به طراحي سايت تان استفاده مي کنند توجه کنيد .

اطلاعات جزئي را به خوبي بررسي کنيد و از مشتري هاي فعلي خود نظر سنجي کنيد که حاضرند براي چه چيز هايي از برند شما پول پرداخت کنند .

وقتي که اطلاعات کاملي از مشتريان خود به دست آورديد يک Persona براي خود ايجاد کنيد تا ويژگي هاي کلي آن ها را در اختيار داشته باشيد .

شايد شما نياز به بيش از يک Persona داشته باشيد .

شايد براي هر قشر يک طراحي سايت يا يک ديزاين نياز داشته باشيد .

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/tips-to-improve-user-experience/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *