روند هاي خلاقانه طراحي وب در سال 2019

باور آن سخت است، اما سال 2019 به آن معناست که در حال اتمام دهه اخير هستيم. اينترنت با سرعت زيادي رو به رشد است و طي 10 سال گذشته با تغييرات زيادي مواجه شده است: در 10 سال اخير شاهد به وجود آمدن ويژگي‌هاي مانند AR, VR, Al, AMP و بسياري ويژگي هاي ديگر در طراحي سايت بوده ايم. همان طور که تکنولوژي هاي کشف شده هيجان زيادي براي کاربران و مخاطبان خود به ارمغان آورده‌اند، اين تغييرات را در دنياي طراحي سايت نيز بارها مشاهده کرده ايم.

در چند سال گذشته، گرايش‌هاي طراحي سايت به سمت ويژگي هاي خلاقانه مانند عدم استفاده از گريد ها و تصاوير سنتي، تصاوير برجسته و طرح هاي پر از رنگ و طرح هاي نامتقارن قدم برداشته است. در سال‌هاي ديگر، پيشرفت‌هاي انجام گرفته در زمينه تکنولوژي باعث شده است طراحي سايت ها هوشمندتر از قبل عمل کنند و به سمت يادگيري ماشيني و تعاملات اينترنتي قدم برداريم. در روند هاي رايجطراحي سايت در سال 2019، با دو مبحث و مفهوم اصلي مواجهه هستيم – زيبايي شناسي و تکنولوژي – که در سال هاي اخير اين دو مفهوم با يکديگر همراه شده‌اند و مکمل يکديگر هستند.

در اين مقاله، پيش بيني هاي انجام گرفته براي روند هاي رايج در طراحي سايت مورد بحث قرار خواهند گرفت، اما اين به آن معنا نيست که با طراحي سايت هاي خلاقانه بيشتري در آينده مواجه نخواهيم شد، اما مسئله اي که مي توان با اطمينان آن را در رابطه با طراحي سايت در سال 2019 بيان کرد، اين است که امسال آخرين فرصت براي طراحان وب سايت است تا بهترين تلاش خود را براي پايان اين دهه انجام دهند و بهبودهاي مدنظر را در بخش طراحي سايت به کار بگيرند.

10 روند طراحي سايت که در سال 2019 مورد توجه قرار خواهند گرفت

 • Serif بر روي صفحه
 • (سِريف (به انگليسي: Serif) اصطلاحي است که براي اشاره به نوعي از قلم‌ها در تايپوگرافي به مي‌رود که در قسمت‌هاي پاياني نقوش هر حرف يک کشيدگي کوچک قلم وجود دارد. براي نمونه مي‌توان به تفاوت در نمايش حرف T در قلم Times New Roman (قلم سريف) و T در آريال (يک قلم سنزسريف) اشاره کرد
 • پالت هاي سياه و سفيد
 • اشکال طبيعي و ارگانيک
 • هنر نقاشي
 • تعاملات ميکرو يا ميکرو اينتراکشن
 • تکامل چت باکس
 • محتواي ويديويي
 • مينيماليسم
 • نويگيشن با انگشت کوچک
 • تنوع

سريف بر روي صفحه

همه ما شنيده ايم که سريف ها براي پرينت مورد استفاده قرار مي گيرند و سن (San) براي صفحه نمايش هستند. اما اگر طراحان وب به اين قوانين را به درستي رعايت نکنند، بنابراين بايد چه روندهايي را برايطراحي سايت خود به کار بگيرند؟
(سريف (Serif) در واقع به خطوط کوچک يا زائده‌هايي گفته مي‌شود که در نقاط پاياني يک حرف، رقم يا نماد افزوده مي‌شود. صورت‌هاي نوشتاري (فونت‌هايي) که داراي اين خطوط کوچک در اجزاي نوشتاري خود هستند را فونت‌هاي سريف مي‌نامند. در مقابل، فونت‌هاي سنزسريف (Sans-serif) به فونت‌هايي گفته مي‌شود که داراي اين زوائد نيستند (واژه sans به معناي “بدونِ …” مي‌باشد و از زبان فرانسوي گرفته شده است).)

منبع : https://whitewolfteam.com/blog/web-design/web-design-trends-2019/

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *